Виступ Айварас Абромавичус і Івана Міклоша. 12-я щорічна інвестиційна конференція

14.03.2016
Компанія Dragon Capital провела 12-ту щорічну інвестиційну конференцію. Подія відбулася 10-11 березня в Києві.

Компанія Dragon Capital провела 12-ту щорічну інвестиційну конференцію. Подія відбулася 10-11 березня в Києві. У заході взяли участь близько 300 гостей - понад 100 міжнародних інвесторів, місцевих інвесторів, а також топ-менеджмент провідних українських компаній, які мали можливість по-новому поглянути на економічну і політичну ситуацію в Україні та особисто поспілкуватися з державними посадовими особами, представниками міжнародних фінансових організацій і найбільших компаній країни з метою прийняття інвестиційних рішень.

Нижче Ви знайдете головні моменти основного виступу Айварас Абромавичус і Івана Міклоша

Айварас Абромавічус, Міністр економічного розвитку і торгівлі

  • Найгірше позаду для України, макроекономічна стабілізація була досягнута, країна тепер на шляху відновлення. Відкритість і прозорість стали пріоритетними на порядку денному уряду, в Міністерстві юстиції відкриті кілька реєстрів власності. Нова система державних закупівель допоможе заощадити до 50 млрд. Грн. на рік. Близько 40% ліцензій були скасовані.
  • Недавні інвестиції є показовим прикладом: в минулому році Cargill, LEONI і Fujikura взяли позитивні інвестиційні рішення, а загальний обсяг припливу ПІІ досяг $ 3,1 млрд.
  • Інші досягнення Міністерства - прийняття нового закону про приватизацію і підвищені вимоги в області корпоративного управління для державних підприємств (обов'язковий міжнародний аудит, вибір CEO на конкурсній основі і т.д.).
  • Нинішня політична криза, який Айварас Абромавічус підняв своїм оголошенням про відставку, не обов'язково поганий знак. Ситуація підготувала ґрунт для призначення більш реформаторського і підзвітного уряду, і знизила ризик важливих реформ, прибрала зі шляху основні перешкоди. Проте, тривале "прагнення до так званої стабільності" привело Україну до "краю прірви", тобто реформи повинні бути прискорені, і не може бути повернення до стагнації.
  • Міністерство розробило проект реформи дерегулювання, що складається з 43 пунктів. Реформа спрямована на те, щоб Україна увійшла в топ-20 країн в рейтингу Doing Business (в 2016 році Україна займає 83-е місце).
  • Незважаючи на перешкоди Росії, договір про вільну торгівлю між Україною та ЄС набула чинності 1 січня і відкриває можливості для України, яка цілком може стати «фабрикою Європи».
  • Відповідаючи на питання про його можливе повернення в уряді, Абромавічус сказав, що мости, які він спалив заявою про свою відставку і викриттям корупції на високому рівні, ускладнить поки повернення. Але додав, що "чудеса трапляються".

Іван Міклош, колишній міністр фінансів, Словаччина

  • Реформи - це скоріше політичний, а не економічний процес. З досвіду інших країн видно, яку економічну модель повинна будувати Україну. Вона повинна бути заснована на економічній свободі, лібералізації, дерегуляції, приватизації, структурних реформах і макроекономічної стабілізації. Україна зробила більше протягом останніх двох років, ніж за останні 24 роки, але ще не досить. Точка неповернення для реформ ще не була досягнута, і розворот можливий.
  • Сильне лідерство, право власності та комунікації є найбільш важливими політичними умовами для успішного проведення реформ. Нинішня політична криза України йде від відсутності довіри. Загальні очікування були завищені і нереалістичні, згідно з опитуванням, проведеним після Майдану. Крім того, суспільство має природну відразу до змін. Тому не дивно, що населення не задоволене. Але важливо пояснити людям, що нинішні економічні труднощі є результатом радянського, пост-радянської спадщини і відсутності реформ в минулому, а не триваючого процесу реформ.
  • Найбільш важливі реформи в Україні були проведені завдяки зовнішньому тиску з боку міжнародних інститутів або участі грузинських реформаторів. Влада повинна продемонструвати розуміння цих реформ і прагнути до продовження програми МВФ. Відсутність лідерства та комунікації знаходить своє відображення у відносинах між урядом і парламентом - дві третини урядових законодавчих пропозицій не пройшли в Раду.
  • Перед формуванням нового технократичного уряду, потрібно досягти домовленостей про його взаємодії з парламентом. Ці домовленості повинні бути засновані на безумовної реалізації програми МВФ, угоду про асоціацію з ЄС і вимоги безвізового режиму між ЄС і Україною, і повинні включати в себе наступні компоненти: приватизація державних активів, реформ судової системи та прокуратури, реформи всієї державної служби, дерегулювання і нульової терпимості до корупції.

Про компанію Dragon Capital