Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України. 12-я щорічна інвестиційна конференція

14.03.2016
Компанія Dragon Capital провела 12-ту щорічну інвестиційну конференцію. Подія відбулася 10-11 березня в Києві.

Компанія Dragon Capital провела 12-ту щорічну інвестиційну конференцію. Подія відбулася 10-11 березня в Києві. У заході взяли участь близько 300 гостей - понад 100 міжнародних інвесторів, місцевих інвесторів, а також топ-менеджмент провідних українських компаній, які мали можливість по-новому поглянути на економічну і політичну ситуацію в Україні та особисто поспілкуватися з державними посадовими особами, представниками міжнародних фінансових організацій і найбільших компаній країни з метою прийняття інвестиційних рішень.

Нижче Ви знайдете головні моменти основного виступу Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України.

  • Помітний прогрес у проведенні реформ в ряді областей, таких як фіскальна децентралізація і патрульна поліція. Парламент схвалив проект антикорупційного закону, були створені нові антикорупційні інститути. Нещодавно прийнятий закон по цивільній службі дозволить створити ефективну цивільну службу протягом 2-3 років.
  • Співпраця з МВФ є одним з головних пріоритетів. Влада прагне швидко досягти політичної стабілізації, щоб розблокувати наступний транш кредиту МВФ і продовжувати з основними реформами програму МВФ. Допомога МВФ відіграє важливу роль, оскільки дозволяє виграти Україні час для проведення більш широких структурних реформ і розвивати довгострокові стратегії. У той же час, уряд використовує вимогам МВФ, вносячи на розгляд законопроекти і вимагаючи їх якнайшвидшого затвердження, аргументуючи тим, що це вимоги МВФ.
  • Перезавантаження уряду, необхідна для нових активних дій чинної парламентської коаліції або нової, необхідна, щоб вийти з політичного глухого кута, що само по собі є відображенням управлінської кризи і кризи довіри. "Уже немає часу для експериментів", і прискорення проведення реформ, а також зміцненням інституційних потужностей держави є головним пріоритетом.
  • У розв'язанні політичної кризи зараз слово за Прем'єром Яценюком. Будучи лідером другої за величиною фракції парламенту і законним Прем'єр-міністром, він повинен запропонувати план дій, який міг би консолідувати парламентську більшість. Пропонована урядом програма з 349 пунктів - нереальна і повинна бути замінена на більш коротку з 7-10 пунктів з щомісячним графіком реалізації.
  • Не має значення, буде уряд технократичним або політичним. Важливо, щоб воно складалося з професіоналів. Процес прийняття рішень нинішнім урядом і ефективність в цілому була непродуктивною, так само як і процес комунікацій з парламентом, але ряд міністрів виконували свою роботу професійно і повинні залишатися на своїх робочих місцях.
  • Український парламент буде реформовано відповідно до плану дій, узгодженим з ЄС, демонструючи більше прозорості, сучасних технологій, посиленою дисципліною і формалізацією відносин між більшістю і опозицією.
  • В ході майбутньої сесійного тижня (15-18 березня), парламент схвалить зміни до законодавства про електронні декларації державних службовців для задоволення вимог ЄС для безвізового режиму (примітка: закон був затверджений 15 березня). Законодавчий орган може також голосувати на прохання президента Порошенко за звільнення Генерального прокурора Шокіна.

Про компанію Dragon Capital