Панельна дискусія з представниками уряду. 12-я щорічна інвестиційна конференція

14.03.2016
У заході взяли участь близько 300 гостей - понад 100 міжнародних інвесторів, місцевих інвесторів, а також топ-менеджмент провідних українських компаній, які мали можливість по-новому поглянути на економічну і політичну ситуацію в Україні.

Компанія Dragon Capital провела 12-ту щорічну інвестиційну конференцію. Подія відбулася 10-11 березня в Києві. У заході взяли участь близько 300 гостей - понад 100 міжнародних інвесторів, місцевих інвесторів, а також топ-менеджмент провідних українських компаній, які мали можливість по-новому поглянути на економічну і політичну ситуацію в Україні та особисто поспілкуватися з державними посадовими особами, представниками міжнародних фінансових організацій і найбільших компаній країни з метою прийняття інвестиційних рішень.
Нижче Ви знайдете головні моменти з виступів спікерів панельної дискусії з представниками уряду
Модератор: Н і л Бакл і , Редактор по Східній Європі , Financial Times
спікери:

Наталія Яресько, Міністр фінансів
Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства
Андрій Пивоварський, Міністр інфраструктури
Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі
Олександр Данилюк, заступник керівника Адміністрації президента
Андрій Коболєв, Виконавчий директор, Нафтогаз України

  • г-жа Яресько відмовилася обговорювати потенційні перестановки в уряді, в тому числі чутки про те, що вона теж в числі кандидатів на пост Прем'єр міністра. «Уряд не знаходиться в умовах кризи [і] працює кожен день». З приводу співпраці з МВФ вона сказала, що невирішені питання, що заважають виділенню наступного траншу кредиту, не були «надзвичайно великими», але останнім часом політична турбулентність затримувала завершення оновленого меморандуму з фондом у зв'язку із затримками деякими термінів.

Україна вже далеко не в кризовій точці, в порівнянні з минулим роком, коли МВФ затвердив розширене кредитування на $ 17,5 млрд., Оскільки резерви НБУ оновлені, а макроекономічна стабілізація досягнута. Проте, Україна повинна відновити фінансування МВФ, для досягнення стабільності.
На внутрішній економічний ріст в основному вплинули зниження світових цін на сировинні товари і уповільнення світової економіки, а не торгові обмеження Росії. Міністерство фінансів в даний час чекає, що економіка виросте приблизно на 1% в цьому році.
Нещодавнє прийняття парламентом нового закону про державну службу сприяли переговорам із західними донорами про створення тимчасового фонду для фінансування підвищення заробітної плати для державних службовців.

  • Пан Павленко під час виступу розповів про розширення експорту сільськогосподарської галузі. Відсторонившись від Росії, куди експорт українського продовольства і сільського господарства значно скоротився, компанії українського продовольства і сільського господарства подвоїли експорт до Китаю і розширили до дев'яти нових ринків, включаючи Іран і ОАЕ в минулому році. За його словами, запуск угоди про вільну торгівлю з ЄС з початку 2016 року призвів до того, що більше 2000 українських компаній вже подали заявки на експорт в ЄС, що має забезпечити подальше зростання експорту в ЄС на $ 4,2 млрд. В порівнянні з минулим роком (28% від загального обсягу експорту продуктів харчування і сільського господарства в 2015 році). Говорячи про земельну реформу, пан Павленко сказав, що міністерство планує почати пілотні продажу державних сільськогосподарських земель в цьому році, будучи не в змозі запустити більш радикальні реформи через протидію з боку парламенту. Міністерство також прагне приватизувати залишилися державні сільськогосподарські активи.
  • Пан Пивоварський, коментуючи питання приватизації, заявив, що протидія з боку зацікавлених осіб залишається величезним, особливо щодо державних стивідорних компаній, які парламент відмовився видалити зі списку заборонених державних активів до приватизації, незважаючи на великий інтерес іноземних інвесторів до інфраструктури вітчизняного морського порту . З приводу залізничної монополії Укрзалізниця міністр сказав, що компанія не буде приватизована після її корпоратизації в кінці 2015 року, однак новий правовий статус компанії дозволяє керівництву позбуватися від непрофільних активів.
  • Пан Нефьодов детально зупинився на успішний запуск і дії нової системи електронних державних закупівель, який його міністерство запустило разом з групою добровольців в минулому році. Нещодавно ввели в дію законодавство по закупкам, яке вимагає, щоб всі державні організації перейшли на електронні тендерні процедури протягом 2016 року. Якщо все складеться успішно, державний сектор повністю перейде на електронні закупівлі менш ніж за два роки. Для порівняння, перехід ЄС на електронні закупівлі почалося в 2011 році і, як очікується, буде завершено в 2018 році. Крім того, Україна скоро стане 48-ю країною в світі, яка приєднається до глобальної угоди державних закупівель, що надасть українським компаніям доступ до ринку в $ 1,7 трлн.
  • Пан Данилюк , який також є представником президента Порошенка в Кабінеті Міністрів, розповів про досить поганий реалізації угоди коаліційної парламентської більшості, яка стала одним з тригерів триваючої дискусії щодо урядового перестановці. Він сказав, що деякі фракції коаліції виявилися безвідповідальними в підписанні документа, який вони не збиралися реалізувати через пов'язаного з ним політичного збитку (наприклад, зобов'язання дозволити приватизацію сільгоспугідь).
  • Пан Коболєв сказав, що незалежна рада директорів для Нафтогазу України буде призначений найближчим часом в рамках реформування компанії і внутрішнього ринку газу. Тим не менш, він також висловив менш оптимістичне думку, заявивши, що реформа ринку газу «захлинулася» у порівнянні з минулим роком, уряду ще належить ввести в дію черговий етап підвищення цін на газ (частина зобов'язань України перед МВФ) до встановленого терміну 1 квітня . Г-н Коболєв також підкреслив ризики для вітчизняної газотранспортної системи, яка витікає з Nord Stream 2, яку він сказав, що Росія буде «будувати будь-яку ціну», щоб зробити додатковий збиток Україні, ефективно залишивши її без прибутку від транзиту російського газу (в даний час приблизно $ 2 млрд. на рік).

Про компанію Dragon Capital