Думка експерта: Попередній кредит МВФ врятував іноземні банки в Україні

02.08.2010
| Экономическая правда
Головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан повідомила Економічній правді, що затвердження нової кредитної програми МВФ має надзвичайно позитивне значення для економіки України.

Экономическая правда,02.08.2010

Міжнародний валютний фонд дасть Україні 15,15 млрд. доларів.
Перший транш фонду у розмірі 1,89 млрд. доларів Україна мала отримати 29 липня.
В коментарі Економічній правді, економіст Володимир Шемаєв висловив думку, що попередній кредит від МВФ практично врятував представлені в Україні іноземні банки , які були рекапіталізовані шляхом кулуарних домовленостей між НБУ та попереднім Урядом. Натомість українські громадяни отримали ще одну-дві сотні доларів сукупного державного боргу на кожного. Він відзначив, що отримання кредитної програми від МВФ буде іспитом для нової влади.
"Отримання нової двох-річної програми від МВФ на суму 15,15 млрд. доларів буде іспитом для нової влади - чи здатна вона використати ці кошти у публічний, відкритий спосіб для поновлення економічного зростання", - каже економіст.

За його словами, практика, коли для пошуку витрачених грошей потрібно проводити міжнародне розслідування та наймати аудит є ненормальною.
Шемаєв додоав, що отримання додаткових коштів призведе до перевищення граничного значення держборгу до ВВП - до 40%.
"Не варто концентрувати увагу лише на фіскальній консолідації і оздоровленню банківської системи - слід пам’ятати і про соціальний аспект співпраці з МВФ", - сказав Шемаєв.
Експерт підкреслив, що головним завданням для Уряду - є обґрунтований та відкритий розподіл кредитних коштів, підтримка сільгоспвиробника та промисловості, здешевлення кредитів та ін.

Нагадаємо, що 29 липня головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан повідомила Економічній правді, що затвердження нової кредитної програми МВФ має надзвичайно позитивне значення для економіки України.