Панельна дискусія з представниками Національного банку України та МФО. 12-я щорічна інвестиційна конференція

14.03.2016
Компанія Dragon Capital провела 12-ту щорічну інвестиційну конференцію. Подія відбулася 10-11 березня в Києві.

Компанія Dragon Capital провела 12-ту щорічну інвестиційну конференцію. Подія відбулася 10-11 березня в Києві. У заході взяли участь близько 300 гостей - понад 100 міжнародних інвесторів, місцевих інвесторів, а також топ-менеджмент провідних українських компаній, які мали можливість по-новому поглянути на економічну і політичну ситуацію в Україні та особисто поспілкуватися з державними посадовими особами, представниками міжнародних фінансових організацій і найбільших компаній країни з метою прийняття інвестиційних рішень.
Нижче Ви знайдете головні моменти з виступів спікерів панельної дискусії з представниками Національного банку України та МФО.

Модератор: Олена Бєлан, Головний економіст, Dragon Capital

  • Валерія Гонтарєва, Глава, Національний банк
  • Жером Ваше, Постійний представник МВФ в Україні
  • Ніколас Бург, Делегація Європейського Союзу в Україні
  • Френсіс МАЛіЖ, Керуючий директор ЄБРР по країнах Східної Європи та Кавказу
  • Іван Міклош, колишній депутат парламенту і Міністр фінансів Словаччини
  • Тимур Хромаєв, Глава Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
  • За словами пані Гонтаревої, головне її досягнення на посту Глави НБУ - трансформація центрального банку в сучасний заклад, який втілює в собі кращі приклади європейських центральних банків. Вона зазначила, що реформи необхідно прискорити, а НБУ розглядає питання про зняття заборони на дивіденди репатріації серед своїх пріоритетів. Проте, ґрунтуючись на дорожній карті, погодженої з МВФ, ослаблення обмежень по валютних операцій можливо тільки після того, як резерви НБУ досягнуть певного рівня.
  • г-н Ваше похвалив НБУ за його значні зусилля з реформування, заявивши, що якість дискусії між Фондом і Банком кардинально відрізняється від попередніх років. За його словами, головним досягненням України в минулому році була макроекономічна стабілізація за рахунок розумної фіскальної, валютної та грошово-кредитної політики. Значний прогрес був досягнутий також в енергетичному секторі, в першу чергу скорочення дефіциту Нафтогазу України.

Він також сказав, що МВФ хоче бачити більше прогресу на фронті боротьби з корупцією, оскільки Україна не зможе впевнено рости без вирішення цього питання. Крім створення Національного бюро по боротьбі з корупцією, існує також непрямий вплив інших реформ на боротьбу з корупцією. Наприклад, очищення банківського сектора дозволила б уникнути безлічі випадків незаконного використання депозитів, що є ще однією формою корупції.

  • г-н Бург говорив про торговельні зв'язки ЄС і України. Після того, як Європейський союз реалізували автономні торговельні заходи для України в 2014 році, між Україною і ЄС в цьому році вступив в силу договір про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA) і буде поступово відкривати ринок ЄС для українських експортерів протягом семи десяти років. На зростання частки ЄС в українській торгівлі (34% у 2015 році) вплинули не тільки DCFTA, але і погіршення торгівлі з Росією, економічний спад, девальвація гривні, і падіння цін на сировинні товари.